... egy átfogó elméleti és kiemelten gyakorlati képzés olyan - már tapasztalt - vízitúrázók számára, akik úgy döntöttek, hogy elmélyítik evezés tudásukat, vagy csoportot vezetnek.
Bemeneti követelmények:
- úszástudás
- előzetesen több vízitúrán való részvétel
Kevésbé tapasztalt túrázók számára a képzést megelőzően igény szerint felzárkóztató evezéstechnikai oktatást tartunk (melynek díját a tanfolyami díj nem tartalmazza).
A képzés összóraszáma 90, melyből a kontaktórák száma 70. Emellett még 20 óra otthoni felkészülés szükséges, melyhez a tananyagot digitálisan biztosítjuk.
A képzés sikeres elvégzését a Szabad Tér Egyesület tanúsítványa igazolja, melyet a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerből (FAR) nyomtatott tanúsítvány egészít ki.
Az elméleti és a gyakorlati napok is teljes napot vesznek igénybe (8-9 óra/nap). Intenzív kurzusainkon ennél még többet is, de az elméleti és gyakorlati feladatok váltakozatatásával hatékony marad a tanulás.
A gyakorlati alapozás egy, a tanfolyamon felül szabadon választható képzési nap, mely nem része a tanfolyamnak. Korábbi résztvevői igényekre reagálva hoztuk létre azért, hogy a gyakorlati alkalmakra azok is magabiztosan tudjanak érkezni, akik kevesebb vízitúra tapasztalattal érkeznek a tanfolyamra. Ajánljuk ezt a napot azoknak is, akik vagy csak kajakban, vagy csak kenuban tapasztaltak hiszen a tanfolyamon mindkettőre szükség lesz.
A pontos címről és napirendről a jelentkezés után, a tanfolyam kezdete előtt legkésőbb egy héttel, e-mail-ben küldünk értesítést.
Ha ezek az információk befolyásolják a döntésed, kérjük, vedd fel velünk a kapcsolatot e-mail-ben!
A tanfolyam a „klasszikus” túravezetői ismereteken túl nagy hangsúlyt fektet a tapasztalati tanulásra.
Ezt elősegítve a frontális oktatáson kívül a nem-formális pedagógia módszertanára épülő, illetve a forgatókönyv alapú tanuláshoz kapcsolódó képzési elemeket is tartalmaz a fentebb említett 120 óra.
Nem szokatlan nálunk a csoportban történő feladatmegoldás, a szimulációs- és szerepgyakorlatok, improvizációs helyzetgyakorlatok, résztvevők általi tudásmegosztás, mely lehetőséget nyújt különböző kritikus helyzetek megoldásának gyakorlására, mint például borulás - vízből mentés, balesetek a vízitúrán.
A tanfolyam főként gyakorlati képzésre épül, ezért az elméleti vizsgák sikeres teljesítéséhez jelentős önálló felkészülést igényel. Az otthoni tanuláshoz minden szükséges tananyagot divitálisan, előre biztosítjuk.
A vizsgákat modulonként szervezzük, így a követelmények is eltérőek. Egy részük online, otthonról megírható, más részük tantermi, papír alapú, mely az egyik tanfolyami napon kerül megírásra előzetes megállapodás alapján. A MODULOKnál megtalálod, hogy melyik modulból milyen vizsgára számíthatsz.
Általánosságban elmondható, hogy a vizsgák 71%-tól megfelelt minősítésűek.
A megfelelő végzettséggel rendelkező jelentkezők kérésükre a képzés egyes moduljai alól felmentést kaphatnak.
Célja: A résztvevők általános tájkékozottsági szintjének növelése, a vízitúrázás múltjának megismertetése kezdetektől napjainkig.
A résztvevők képessé válnak az általuk vezetett csoportok megfelelő tájékoztatására, a hazai vízitúrázás kiemelkedő állomásainak és jelentősebb nemzetközi eseményeinek ismertetésére.
Számonkérés: online vizsga
- Magyarország turizmusföldrajza
- A turizmus és társadalomföldrajz összefüggései
- Ökológia, fenntarthatóság és turizmus
- Turisztikai desztináció menedzsment és termékfejlesztés
- Az aktív turizmus elmélete
- Digitalizáció a turizmusban
- Turizmusmarketing- és kommunikáció
Célja a tanulók kellő tájékozottságot nyerjenek a sport /különös tekintettel a vízisportok/ egészségügyi hatásáról, a leggyakrabban előforduló megbetegedések, és sportsérülések fogalmairól, valamint azok ellátásának módozatairól a szabadidősport területén.
Számonkérés: online vizsga.
A résztvevők számára ismereteket nyújtson a csoportok kezelésének, belső mozgásainak, motivációinak törvényszerűségeiről, és ezek gyakorlati alkalmazási lehetőségeiről. A nem-formális nevelési alapismeretek oktatásának célja, hogy a túravezető az eddigi hagyományos szerepeihez képest egy kicsit többet tudjon nyújtani, ismerjen olyan játékokat, egyéb időtöltési lehetőségeket, amiket egy evezés nélküli napon tud hasznosítani a csoport összetartása tekintetében (animátor szerep).
Számonkérés: online vizsga.
Célja a tanulók általános természetismereti és környezetvédelmi tudásszintjének növelése. A természetvédelem, környezetvédelem irányelveinek és feladatainak jelentősége a szabadidősport területén, vízitúrázás közben. A vizek és a környezet élővilágának ismerete (jellemző halak, madarak, emlősök). A részvevők meteorológiai ismereteinek általános tájékozottsági szintjének növelése.
Számonkérés: online vizsga.
Célja a résztvevők megismertetése térképek sajátosságaival, azok gyakorlatban történő használatával.
Számonkérés: online vizsga.
Célja, hogy megismertesse a hallgatókkal a fogyatékosságügy alapfogalmait, a fogyatékos ember és környezete viszonyának sajátosságait, a fogyatékosok sport általi integrációjának lehetőségeit.
Számonkérés: online vizsga.
Célja a túra szervezés lépéseinek ismertetése az előkészítéstől a befejezésig, valamint a résztvevő képes legyen a speciális túrák megszervezésére is.
Számonkérés: online vizsga.
Célja a résztvevők megismertetése a az álló és folyó vizek fizikai törvényeivel és azok gyakorlati jelentőségével a vízi túrázás során.
Számonkérés: jelenléti vizsga.
Célja a résztvevők megismertetése a hazai és fontosabb európai vízitúrázásra alkalmas álló és folyóvizekkel és azok legfontosabb jellemzőivel.
Számonkérés: online vizsga.
Célja a vízitúrázáshoz kapcsolódó legfontosabb jogi szabályozások elsajátítása. A túravezető ismerje a vonatkozó törvényi előírásokat, legyen tisztában saját felelősségével, jogaival és kötelezettségeivel. Ismerje a vízi közlekedés rendjét, az erre vonatkozó hatályos jogszabályokat.
Számonkérés: online vizsga.
A felszerelés és hajótípusok modul tanításának célja a tanulók gyakorlati ismereteinek bővítése. A túrafelszerelések összeállításához szükséges ismeretek megszerzése és gyakorlati alkalmazása.
A hajójavítás gyakorlat modul tanításának célja azon gyakorlati módszerek megismerése és gyakorlása, mellyel a túra során esetlegesen előforduló sérülések a hajókon kijavíthatók, és a csoport továbbhaladása biztosítható.
Számonkérés: online vizsga.
Célja a résztvevők evezés tudásának felmérése és fejlesztése, kajakban, kenuban és SUP-on. A túrvezetői feladatokhoz szükséges evezés tudás kialakítása. Az áramlástani alapismeretek tantárgy gyakorlati jelentőségének bemutatása.
Számonkérés: gyakorlati vizsga.
A Túravezetési gyakorlat célja, hogy a képzés során elsajátított ismereteket, jártasságokat, készségeket a tanulók a későbbi túravezetői munkához hasonló, valós szituációkban, konkrét feladatok keretében gyakorolják.
A vízbőlmentés gyakorlat célja, hogy a képzés során elsajátított ismereteket, jártasságokat, készségeket a tanulók a későbbi túravezetői munkához hasonló, valós szituációkban, konkrét feladatok keretében gyakorolják.
A csoport kezelési gyakorlat célja, hogy a képzés során elsajátított ismereteket, jártasságokat, készségeket a tanulók a későbbi túravezetői munkához hasonló, valós szituációkban, konkrét feladatok keretében gyakorolják.
Számonkérés: gyakorlati vizsga.